FC Vaslui s-a calificat in turul I al Cupei UEFA

Apropo.ro / 29.08.2008, 10:00
FC Vaslui s-a calificat in turul I al Cupei UEFA dupa victoria obtinuta in fata formatiei letone Metalurgs Liepaja, scor 3-1 (3-0).

FC Vaslui s-a calificat in turul I al Cupei UEFA dupa victoria obtinuta in fata formatiei letone Metalurgs Liepaja, cu scorul de 3-1 (3-0), in al doilea meci al turului doi preliminar al competitiei. Scorul general al dublei intalniri a fost de 5-1.

Pentru FC Vaslui au marcat Burdujan (min 4), Canu (min 5), N’Doye (min 29), iar pentru Metalurgs Liepaja – Ferreira in minutul 86.

Metalurgs a ramas in inferioritate numerica in minutul 69, dupa o intrare dura a lui Zuravlovs asupra lui Marko Ljubinkovici.

Antrenorul Vasluiului, Viorel Hizo, a inceput cu urmatoarea echipa: Kuciak – Buhus, D.Munteanu, Canu, Luz – Ljubinkovic, N ‘Doye, Genchev, Aliuta – Burdujan, Temwanjera. In repriza secunda au mai intrat Jovanovic, Buhaescu si Zmeu.

Liepaja a trimis in teren urmatorul 11: Spole – Klava, Zirnis, Ferreira, Surnins – Solonicins, Tamosauskas, Miceika – Dobrecovs, Karlsons, Jemelins

Crezi ca FC Vaslui are sanse sa ajunga in grupele Cupei UEFA, asa cum a declarat Viorel Hizo?

CONCURS: Castiga zilnic cate un DVD de la Apropo.ro si ProVideo!

Sortii au decis ca Steaua si CFR Cluj sa infrunte echipe puternice din fotbalul mondial. Astfel Lyon, Bayern si Fiorentina sunt adversarii Stelei din grupele Champions L…

Rapidul a transferat un campion al Braziliei

Constantin Zotta a declarat, astazi, ca mijlocasul echipei Sport Recife, Daniel Paulista, sosit miercuri noaptea la Bucuresti, a semnat un contract valabil patru sezoane …

Kate Moss s-a dezbracat pentru revista Interview (foto)

Kate Moss a pus piciorul in prag!

Calugaritele sexy au ratat sfantul concurs de Miss

Un preot italian avea de gand sa organizeze un concurs de frumusete cu cele mai frumoase calugarite din parohia sa.