UPDATE: Ghinionistul Hamilton a pierdut a 13-a etapa din Formula 1

07 09. 2008, 18:11

Update: Britanicul Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes), cel care a castigase astazi Marele Premiu al Belgiei, a fost penalizat cu 25 de secunde de catre comisarii cursei, iar trofeul a fost astfel castigat, la masa verde, de pilotul brazilian al echipei Ferrari, Felipe Massa, potrivit cotidianului ProSport!

Britanicul a fost gasit vinovat ca a „taiat” o sicana, pe final de cursa, fiind astfel avantajat in lupta pentru victorie pe care a purtat-o cu Kimi Raikkonen (Ferrari).

Stirea initiala: Pilotul britanic al echipei McLaren Mercedes, Lewis Hamilton, a castigat, astazi, Marele Premiu al Belgiei, a 13-a etapa a Campionatului Mondial de Formula 1, disputat pe circuitul de la Spa-Francorchamps.

Hamilton a fost urmat de brazilianul Felipe Massa (Ferrari), in timp ce locul trei a revenit germanului Nick Heidfeld (BMW Sauber).

Spaniolul Fernando Alonso, de la Renault, a ocupat locul patru, in timp ce pe locul cinci s-a situat germanul Sebastian Vettel (Toro Rosso).

Alte detalii despre cursa, pe Mediafax.ro!

Esti fan Formula 1? Iti place acest sport?

Imagine: Mediafax Foto

UPDATE: Comenteaza aici esecul tricolorilor!

Update: Rezultatele inregistrate, ieri, in partidele disputate in zona europeana a preliminariilor Cupei Mondiale din Africa de Sud 2010…

Cele mai fierbinti pictoriale lesbi din showbiz-ul romanesc!

Ce vinde mai bine decat o femeie goala? Doua femei goale!

Steaua va juca si cu mana in grupele Ligii Campionilor

Echipa Steaua MFA Bucuresti s-a calificat in grupele Ligii Campionilor la handbal masculin, dupa ce a invins, astazi, cu scorul de 36-31 (16-15), formatia belgiana KV Sas…

"Cele mai dorite femei", un top realizat de lesbiene! (FOTO)

"Women We’d Love To Love" este un top al celor mai sexy femei de la Hollywood, realizat pe baza voturilor a 4000 de lesbiene.