Becali: Sunt foarte dezamagit

Apropo.ro / 28.11.2007, 12:24
Finanțatorul FC Steaua, Gigi Becali, s-a declarat foarte dezamagit dupa remiza înregistrata de formația antrenata de Marius Lacatuș în meciul cu Slavia Praga, scor 1-1, care a dus la eliminarea steliștilor din competițiile europene.

"Sunt foarte dezamagit. Slavia a avut un singur șut pe poarta și a dat un gol. Daca aveam aceeași atitudine și în repriza a doua era altceva. Am facut o prima repriza extraordinara, apoi…n-am cuvinte. Nedrept, dar asta este. Așteptam mai mult de la a doua repriza, daca nu marchezi și golul doi macar joci cu mai multa ambiție. Sa ții scorul macar. Ce, trebuie sa joci la miști, sa ne jucam așa. Am luat un gol aiurea. Aveam jocul în mâna și normal ca sunt amarât. Am dominat clar, dar nu am câștigat și nu am fost niciodata așa de amarât ca în seara asta. Sa controlezi total jocul și sa iei un asemenea gol…", a declarat Becali.

Echipa Steaua București a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul susținut, marți, pe teren propriu, în compania formației Slavia Praga, în etapa a cincea a grupei H a Ligii Campionilor, și a ratat orice șansa de a se califica în Cupa UEFA.