Connex a lansat, la CERF 2004, serviciului Jocuri Java și a extins programului de loialitate „Connex în fiecare zi”, pentru clienții serviciilor de date. Jocurile Java oferite de Connex vor permite utilizatorilor sa beneficieze, direct pe telefonul mobil, de peste o suta de jocuri din diferite categorii.
Oferta Connex se adreseaza atît abonaților, cît și utilizatorilor de cartele Connex Go! și Kamarad, și este compatibila cu toate tipurile de terminale Java existente.
Connex a extins pachetului de beneficii oferite în cadrul programului de loialitate „Connex în fiecare zi”. Prin aceasta extindere, care va fi disponibila din 23 aprilie, Connex va oferi puncte de loialitate și clienților serviciilor de date. Punctele de loialitate se acorda fiecarui cont activ în rețea, prin acumularea punctelor corespunzatoare fiecarei facturi emise și achitate.
Connex este liderul pieței de telecomunicații din România, cu 3.457.000 de clienți, la 31 decembrie 2003. Connex este marca înregistrata a MobiFon, o filiala a Telesystem International Wireless Inc.
Mediafax Business/ IT