A inviat Gloria! (Prosport)

Apropo.ro / 18.04.2009, 17:59
Gloria a inceput in forta partida cu Otelul. "Daca batem Otelul, 80-90 la suta suntem salvati", anunta inaintea meciului Sabau, iar bistritenii l-au luat in serios pe tehnician, scrie Prosport.

In minutul 12, dupa o lovitura libera executata de Nalati, de la mare distanta, Diogo a trimis in plasa, de la 10 metri, iar Gloria a trecut in avantaj pe tabela.

Ardelenii rezolva soarta meciului in debutul reprizei secunde, dupa ce Coroian transforma o lovitura libera de la 25 de metri, apoi oaspetii incep si ei sa joace fotbal. Giurgiu si Pena sunt blocati de Tatarusanu, apoi ultimul reuseste sa si marcheze, dar reusita este anulata pe motiv de offside.

Cei care puncteaza sunt insa tot bistritenii, in minutul 79, cand Zaharia indeplineste o simpla formalitate din 10 metri, dupa o pasa a lui Coroian. Pe final, bistriteanul Otelului, S. Costin, isi lasa echipa in inferioritate, dupa ce vede al doilea galben.