Andone: Sunt ingrijorat de jocul nostru

De: Mirel Mircea / 20.03.2008, 11:30
Chiar daca a castigat, partida cu Farul nu i-a dat motive de multumire lui Ioan Andone.

Antrenorul clujenilor s-a aratat ingrijorat de jocul formatiei sale spunand ca prima repriza a fost cea mai slaba de pe teren propriu de la reluarea campionatului.

"Am inceput foarte prost meciul, probabil a fost cea mai proasta prima repriza de acasa din aceata primavara. Am aratat o mare nesiguranta in defensiva, dar repriza a doua a fost in regula, mai ales ca jucatorii Farului au cazut din punct de vedere fizic. Daca cei de la Farul faceau 2-0 la ocaziile pe care le-au avut dupa primul gol, noi nu cred ca mai puteam face nimic. Sunt ingrijorat de jocul nostru. La pauza le-am spus sa nu ma ia vreunul la misto ca ii trimit pe toti in tara lor, sa nu-si bata joc de investitiile care au fost facute aici. Toti au prime la fel, au masa, casa si cand se apeleaza la ei trebuie sa joace. Eu vreau sa ajungem sa jucam macar ca in turul campionatului din punct de vedere al ritmului, al tempoului pe care il impunem. Mai e mult de munca la echipa", a declarat Andone.