Arbitru facut K.O. (Prosport)

Apropo.ro / 15.02.2009, 10:58
Eveniment mai putin intalnit pe stadioanele de fotbal, aseara, in partida din etapa a 24-a din Seria A, dintre Lazio si Torino, scrie Prosport.

Eveniment mai putin intalnit pe stadioanele de fotbal, aseara, in partida din etapa a 24-a din Seria A, dintre Lazio si Torino.

In minutul 62 al meciului, arbitrul Massimiliano Saccari a readus zambetul pe "Olimpico" (in acel moment oaspetii conduceau cu 1-0, dupa reusita lui Abbate) dupa ce a fost facut K.O. de "torpila" lui Kolarov, un jucator cunoscut pentru forta suturilor sale de la distanta. Lazio a fortat egalarea, iar, dupa o lovitura de colt de pe partea stanga, sarbul a prins o "ghiulea" de la 25 de metri. Doar ca pe traiectoria acesteia s-a aflat centralul partidei, care a receptionat direct in fata balonul si a cazut secerat la pamant!

Saccari a primit imediat ingrijiri medicale pe gazon si, din fericire, dupa doar un minut de intrerupere, a putut sa-si reia activitatea.