AS Roma a luat Cupa Italiei

Apropo.ro / 25.05.2008, 02:04
AS Roma a castigat Cupa Italiei, dupa ce a invins, pe Stadio Olimpico, cu scorul de 2-1, campioana Internazionale Milano, in finala competitiei.

Formatia AS Roma a castigat Cupa Italiei, dupa ce a invins, sambata seara, pe Stadio Olimpico, cu scorul de 2-1 (1-0), campioana Internazionale Milano, in finala competitiei, in care Cristian Chivu, revenit dupa o accidentare, a fost integralist la milanezi.

AS Roma a deschis scorul prin Mexes‚ in minutul 36, dupa un corner executat de Pizarro. Perrotta a marcat pentru 2-0, in minutul 54, la capatul unui contraatac, dupa un "un-doi" cu Vucinici si in ciuda incercarii lui Chivu de a evita golul.

Inter Milano a punctat in minutul 58, prin Pele‚ care a inscris cu un sut de la distanta.