Aseara in Liga Campionilor CFR Cluj – Bordeaux 1-2!

Apropo.ro / 04.11.2008, 23:01
Aseara in Liga Campionilor CFR Cluj - Bordeaux 1-2!
Sport.ro: CFR Cluj pierde in fata francezilor de la Bordeaux cu 1-2 si ajunge pe locul 4 in grupa.

Francezii ne-au lovit din nou. CFR-ul lui Trombetta s-a impiedicat pentru a doua oara de Bordeaux, scor 2-1 si este pe ultimul loc in grupa, dupa ce Roma lui Spalletti a invins pe Chelsea.

Gourcuff a fost cel care a deschis scorul in minutul 6, dupa o centrare de pe dreapta de la Gouffran, care i-a lasat masca pe fundasii CFR-ului. Avantajul a durat numai trei minute. Culio a centrat in careu din lovitura libera, Kone a reluat pentru Dani, care a inscris senzational cu capul. Kone putea sa faca 2-1 in minutul 27, insa defensiva lui Bordeaux s-a opus. In minutul 38, francezii au lovit din nou. Wendel a inscris din lovitura libera si l-a lasat simplu spectator pe Stancioiu. In a doua repriza, elevii lui Trombetta au trecut de doua ori pe langa egalare. Mai intai Peralta care a trimis cu capul fix in portarul Valverde, iar mai apoi sutul lui Dubarbier din minutul 80. In minutele de prelungiri, Chamakh a trecut la cativa centimetri de gol, cand mingea sutata de pe dreapta, a nimerit in bara portii aparate de Stancioiu.