Bayern Munchen-Steaua 3-0 (Sport.ro)

Apropo.ro / 25.11.2008, 23:44
Steaua si-a incheiat afacerile cu Champions League, ramanand in cursa pentru cupa UEFA, scrie Sport.ro.

Lectia de fotbal primita de la Bayern e cea mai usturatoare pana acum in Liga.

13 meciuri fara victorie pentru Steaua, un singur punct in Champions League, dar si un 0-3 usturator in Germania cu Bayern, reprezinta cel mai negru capitol din istoria Stelei.

Chinul pentru Dorinel a inceput inca din minutul 1, cand Bayern a presat, a atacat si a ratat incredibil prin Klose si Toni. In prima repreiza, germanii au avut 5 ocazii imense de gol, sansa facand ca Steaua sa intre la pauza cu un 0-0 ce ii dadea sperante.

0-0 la pauza si Dorinel pentru prima data de cand a aterizat in Ghencea putea sa spuna ca a avut noroc.

Realitatea a izbit-o rau pe Steaua in repriza a doua, care nu a putut sa faca fata iuresului continuu aruncat de Klinsmann, iar minutul 57 a adus si primul gol.

Klose a deschis scorul dupa o faza lucrata parca pe calculator. Steaua era paralizata, iar Bayern a mai lovit inca o data prin "animalul" Toni, in minutul 61. Scorul de "neprezentare" a fost stabilit de Klose care a "KLOSED" intreaga campanie europeana a Stelei, dupa ce a marcat singur cu Zapata. 3-0 pentru Bayern si sperantele de UEFA atarna de meciul cu Mutu, invins la Lyon cu scorul de 2-1.

Vezi desfasurarea meciului, pe Sport.ro.