Brazilia s-a calificat in semifinalele Cupei Confederatiilor

Apropo.ro / 18.06.2009, 19:03
Dupa campioana europeana Spania, si campionii mondiali au obtinut calificarea in penultimul act al competitiei.

Dupa campioana europeana Spania, si campionii mondiali au obtinut astazi calificarea in penultimul act al competitiei in urma succesului cu nationala SUA, scor 3-0, scrie Prosport.

Dupa rezultatul norocos cu Egiptul, cand au incasat pentru prima data trei goluri in ultimii 4 ani, si au avut nevoie de un penalty in ultimul minut pentru a-si asigura victoria, elevii lui Dunga s-au razbunat pe americani.

La pauza tabela arata deja 2-0, dupa reusitele lui Felipe Melo (7) si Robinho (20). La reluare, Brazilia a mai punctat prin interistul Maicon (62), dupa ce a profitat si de eliminarea lui Kliestan (57), pentru o intrare tare la Ramires.

Sursa foto: Prosport