Brazilienii au decis unde pleaca titlul! (Cancan)

Apropo.ro / 23.12.2008, 08:25
Inainte de partida "U" Cluj - CFR, cea care a hotarat campioana, stranierii rivalelor din Cluj au petrecut impreuna intr-o locatie secreta, scrie Cancan.

La partida "U" ClujCFR Cluj 0-1, in teren au fost patru brazilieni, Bilica, Edison si Edvan la gazde, Galiassi la oaspeti, plus Astorga, pe banca, la "sepcile rosii".

Meciul a fost decis de penalty-ul ciudat facut de Bilica, cel care s-a suit fara logica, in careu, pe atacantul advers Diego Ruiz. Culio a marcat de la 11 metri unicul gol, in minutul 64. O alta coincidenta interesanta: Edvan a fost eliminat in minutul 76 pentru doua cartonase galbene si din acel moment meciul s-a terminat practic pentru gazde. Cei patru brazilieni din lotul "sepcilor rosii", titulari la acel meci, au plecat la finalul sezonului trecut de la "U" Cluj.

Mai multe detalii despre meciul care a decis campioana, pe Cancan.ro.