„Cainii” au fost hingheriti in Antalya

De: Mirel Mircea / 11.02.2008, 10:04
Dinamo a fost umilita de bulgarii de la Litex Loveci, fiind invinsa cu scorul de 5-2

Dinamo a fost umilita de bulgarii de la Litex Loveci, fiind invinsa cu scorul de 5-2, in cel de-al treilea meci al turneului de pregatire din Antalya.

Golurile dinamovistilor au fost marcate de Ionel Danciulescu ’65 si Iannis Zicu ’70.

In prima repriza Cornel Talnar a trimis in teren urmatorii jucatori: Lobont – Stoican, Moti, Pekarici, Pulhac – Torje, Ropotan, Cristea (Vranjkovici ’30), Bostina – Bratu, Miranda.

In repriza a doua, Dinamo a jucat in urmatoarea formula: Lobont – Stoican, L. Goian, Izvoranu, Musat – Zicu, Ropotan, Vranjkovici, C. Munteanu – Bratu, Danciulescu.

In minutul 30, arbitrii au iesit de pe teren deoarece dinamovistii au protestat la eliminarea lui Adrian Cristea. Dupa 10 minute de discutii, arbitrii au fost de acord ca partida sa se reia.

In celelalte doua meciuri din Antalya Dinamo a inregistrat o victorie cu Lech Poznan, scor 3-0 si o infrangere cu Slaven Belupo, scor 0-2..

In acest meci au debutat noile achizitii Nino Pekarici si Osvaldo Miranda.