„Cainii” au spart gheata

De: Mirel Mircea / 29.01.2008, 17:31

Dinamo a reusit prima victorie din 2008, in ultimul meci al stagiului de pregatire din Cipru.

Dupa un joc pe care l-au dominat categoric, "cainii" s-au impus fara probleme, scor 4-2, in fata cehilor de la Viktoria Plzen.

Pentru Dinamo a inscris Bratu, in minutele 14 si 48 (p), Bostina, in minutul 60, si Liviu Ganea, minutul 68.

Acest meci a prilejuit revenirea lui Ianis Zicu in tricoul lui Dinamo, dupa accidentarea suferita in vara anului trecut in prima mansa a preliminariilor Ligii Campionilor. El a intrat in minutul 60 in locul lui Florin Bratu.

Dinamo inceput partida in formula: Lobont – Todorovski, Moti, Izvoranu, Musat – Torje, Margaritescu, Bostina, Cat. Munteanu – Fl. Bratu, L. Ganea

In a doua repriza Cornel Talner a trimis in teren urmatoarea echipa:

Romanovs – Galliquio, Goian, Scarlatache, Pulhac – Stoican, Ropotan, Cristea, Bostina (’66 Vranjkovic) – Bratu (’60 Zicu), L.Ganea.

In celelalte trei partide de pana acum Dinamo a inregistrat o remiza, 2-2 cu FC Gyeongnam (Coreea de Sud), si doua esecuri, ambele cu 2-0, in fata formatiilor Metalurg Liepaja (Letonia) si Mlada Boleslav (Cehia).