„Cainii” incep sa muste iar

De: Mirel Mircea / 14.02.2008, 13:54
Dinamo a reusit a doua victorie consecutiva in turneul de pregatire din Antalya

Dinamo a reusit a doua victorie consecutiva in turneul de pregatire din Antalya. "Cainii" au trecut cu scorul de 3-1 de sud-coreenii de la Pohang Steelers.

Dupa o prima repriza slaba, in care au fost condusi cu 1-0, dinamovistii au apasat pe acceleratie si au reusit sa revina in a doua repriza prin golurile marcate de Attoukura (’56), Vranjkovic (’80) si Bratu (’83 din penalti).

Cornel Talnar
a trimis in teren urmatorii jucatori: Romanovs – Galliquio, Moti, Diabate, Musat – Alexe, Ropotan, Vranjkovici, Zicu – Bratu, Ganea. In repriza a doua au mai intrat: Blay, Nitu, Attoukura, Bucsa.

Tot astazi, de la ora 18:30, Dinamo va disputa ultimul meci din acest cantonament impotriva campioanei Macedoniei, Rabotniki.

In celelate partide din Antalya, Dinamo a inregistrat doua victorii, 2-1 cu Zalaegerseg si 3-0 cu Lech Poznan, doua infrangeri 0-2 cu Slaven Belupo si 2-5 cu Litex Loveci si un rezultat de egalitate, 0-0 cu BFC Siofok.