„Cainii” savureaza Gloria! 3-1 la Buzau! (Prosport)

Apropo.ro / 22.03.2009, 19:30
Buzaul a inceput in forta si dinamovistii pareau sa repete evolutiile din meciul cu CS Otopeni si prima repriza cu Gaz Metan Medias, scrie Prosport.

Totul s-a naruit pentru gazde atunci cand Niculescu a primit o pasa la limita ofside-ului, a patruns in careu si a fost faultat de Vlaicu. Tot "Clau-gol" a executat si a facut 1-0 pentru Dinamo, in minutul 12.

Celelalte reusite ala "cainilor" au purtat semnaturile lui Marius Niculae (30) si Ionel Danciuescu (57). Golul de onoare al buzoienilor a fost marcat de Mansour (90).

Mai multe detalii despre victoria obtinuta de Dinamo pe terenul Gloriei Buzau, pe Infosport.ro

Sursa foto: Prosport