Calificare muncita pentru CFR

De: Mirel Mircea / 29.02.2008, 09:56

CFR Cluj s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei insa pentru a realiza acest lucru au fost necesare 120 de minute de lupta cu FC Brasov.

La capatul unui meci disputat mai mult in zona de centru a terenului, CFR a reusit sa invinga bataioasa formatie a lui Razvan Lucescu, prin golul marcat de argentinianul Diego Ruiz, in minutul doi al primei reprize de prelungiri.

In celalalt sfert al competitiei, Gloria Buzau a trecut de Pandurii Targu Jiu dupa ce a invins, cu scorul de 3-2, in urma executarii loviturilor de departajare.

La finalul celor 90 de minute de joc, scorul a fost egal 0-0, scor mentinut si dupa cele doua reprize de prelungiri.

Astfel in semifinalele commpetitiei vor juca Unirea Urziceni, Dacia Mioveni, CFR CLuj si Gloria Buzau.

Trimite urari de martisor prin Free Sms!