C.E. Handbal: Romania-Ucraina 40-32!

Apropo.ro / 10.12.2008, 18:41
Romania este aproape calificata in semifinale dupa victoria din meciul cu Ucraina si joaca joi cu Norvegia.

Am invins! Am obtinut lucrul pe care ni-l doream. Nu mai conteaza cum, chinuit sau in stil mare, lasam scorul sa vorbeasca, iar noi sa continuam sa credem in calificare in semifinale.

Am inceput greoi, cu atacuri irosite, dar totusi mult mai bine decat ieri. Tricolorele au fost conduse la pauza cu un gol, dar dupa cele 10 minute de recreere totul s-a schimbat. Romania a intrat mult mai determinata si mai dornica de a invinge. Asta a si facut, a batut Ucraina cu 40-32 si trece din nou in fruntea clasamentului din grupa I preliminara, cu 6 puncte.

Asta numai pana la finele partidelor de azi, cand Norvegia urmeaza sa intalneasca Ungaria (19:15), iar Danemarca da piept cu Spania (21:15).

Mai multe detalii despre meciul Romania-Ucraina, pe Prosport.ro.