CFR Cluj a remizat cu Energie Cottbus

Apropo.ro / 21.01.2008, 10:23
CFR Cluj a incheiat la egalitate, scor 0-0, primul meci amical din 2008, sustinut in compania echipei germane Energie Cottbus

Formatia CFR Cluj a incheiat la egalitate, scor 0-0, primul meci amical din 2008, sustinut, duminica, in Antalya, in compania echipei germane Energie Cottbus, la care evolueaza fundasul Ovidiu Burca.

Antrenorul liderului Ligii I, Ioan Andone, l-a folosit timp de 35 de minute si pe argentinianul Sixto Peralta, ultimul jucator venit in lotul formatiei clujene. El nu este pus la punct cu pregatirea fizica si urmeaza un program special, intocmit de preparatorul Paolo Potocnik.

CFR Cluj a inceput meciul in formula Stancioiu – Tony, Cadu, Sandberg, Dorsin – Semedo, Minteuan, Culio, Dubarbier – Trica, Fabbiani. Dupa pauza, Andone i-a mai trimis in teren pe portarul Hirschfeld si pe jucatorii de camp Manuel Jose, Panin, Sousa, Fredy, Peralta, Dani, Leao, Deac, Anca si Diego Ruiz.

La Energie Cottbus, fundasul Ovidiu Burca a fost titular si a jucat pana in minutul 64.