CFR Cluj a remizat, scor 1-1, cu Galatasaray

De: Marian Andrei / 24.10.2012, 10:30
Într-un meci susținut aseară în cadrul grupei H al Ligii Campionilor, CFR Cluj a terminat la egalitate cu echipa turcă Galatasaray Istambul.

Scorul a fost deschis de CFR, în minutul 19 prin Kapetanos, care a reluat în poartă o centrare a lui Camora.

Rămași în inferioritate numerică din cauza eliminării lui Aguirregaray, care a primit al doilea cartonaș galben în minutul 28, ardelenii au cedat inițiativa, turcii reușind să egaleze în minutul 77, prin Burak Yilmaz.

În minutul 35, portarul CFR-ului, Felgueiras, a apărat un penalti executat de Felipe Melo.

În primele două meciuri din grupă, CFR Cluj a învins în deplasare Sporting Braga, scor 2-0, și a fost întrecută acasă de Manchester United, scor 1-2.