CFR Cluj, la a doua finala consecutiva de Cupa! (Prosport)

Apropo.ro / 29.04.2009, 22:52
Echipa lui Viorel Moldovan a preferat sa stea mai mult in aparare si sa incerce doar niste atacuri pozitionale, scrie Prosport.

CFR-ul a inceput mai bine meciul cu FC Vaslui. Echipa lui Viorel Moldovan a preferat sa stea mai mult in aparare si sa incerce doar niste atacuri pozitionale.

Cu toate acestea, tot clujenii au reusit sa deschida scorul. Pasa la limita offside-ului pentru Ruiz, care ramane singur cu Kuciak: 1-0 in minutul 10.

Mike Temwangera si Wesley Lopez au avut fiecare cate o actiune personala la care au cerut penalty, dar Serea nu i-a bagat in seama. Mara si din nou Ruiz au mai pus poarta lui Kuciak in pericol, insa goalkeeperul vasluian s-a opus cu succes.

Repriza secunda nu a reprezentat decat o lupta surda intre cele doua echipe. Vasluiul a incercat timid sa egaleze, iar CFR-ul s-a apropiat foarte des de gol, reusind chiar sa mai marcheze in penultimul minut de joc (Pereira – 90+2′).