CFR – FC Timisoara: 2-0

Apropo.ro / 06.05.2009, 23:04
CFR - FC Timisoara: 2-0
CFR-ul le-a dat peste cap planurile celor de la Timisoara si au castigat cu 2-0, in ultimul meci al etapei, scrie Prosport.ro.

CFR-ul le-a dat peste cap planurile celor de la Timisoara si au castigat cu 2-0, in ultimul meci al etapei.

Gabi Balint a simtit faptul ca ceferistii sufera in aparare si ca Antonio Conceicao nu va alinia pe teren o echipa defensiva si a inceput meciul cu rapidul Gigel Bucur si revelatia Lukas Magera in atac.

Banatenii au facut un forcing foarte insistent in primul sfert de ora si s-au aflat de mai multe ori la un pas de gol datorita indeciziei aparatorilor adversi. Insa Nuno Claro a avut noroc si nu a incasat niciun gol.

Conceicao a facut o mutare inspirata la pauza, trimitandu-l pe argentinianul Sebastian Dubarbier pe teren, si clujenii au accelerat in atac. Deschiderea de scor a venit in urma unui un-doi impecabil intre Sixto Peralta si Diego Ruiz, ultimul executandu-l pe Pantilimon cu un sut la coltul lung (51′).

Peste alte 21 de minute, Dubarbier este servit ideal de Ruiz si inscrie cu un sut puternic sub bara transversala.

Sursa foto: Prosport