CFR s-a calificat in sferturile Cupei

Apropo.ro / 06.12.2007, 11:13
CFR Cluj a invins divizionara secunda Jiul Petrosani si s-a calificat in sferturile de finala ale ale Cupei Romaniei

Echipa CFR Cluj a invins, miercuri, in deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), divizionara secunda Jiul Petrosani, in optimile de finala ale Cupei Romaniei si s-a calificat in sferturile de finala ale competitiei.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Didi, in minutul 6, care a l-a lobat pe portarul Anton de la zece metri.

Jiul Petrosani: 12. Anton – 2. Badoiu, 3. C. Dinu, 4. Draghici, 8. Pintilii – 5. V. Stancu, 11. Boboc (17. Abuzatoaie ’79), 26. Campeanu (27. Istinie ’53), 16. M. Gheorghe – 10. Apetri, 20. Tismanaru (18. Antohi ’57). Antrenor: Gheorghe Poenaru.

CFR Cluj: 1. Nuno Claro – 4. Panin, 20. Cadu, 3. Sandberg, 21. Fredy – 5. Manuel Jose (25. Leao ’80), 51. Dani, 14. Minteuan, 19. Culio – 9. Anca (16. Semedo ’72), 29. Didi (23. Fabbiani ’85). Antrenor: Ioan Andone.

Cartonas galben: Draghici ’27, M. Gheorghe ’39 / Dani ’33, Cadu ’35.

Meciul a fost arbitrat de o brigada condusa la centru de Tiberiu Lajos, ajutat de asistentii Sorin Caia si Ovidiu Maier si de rezerva Sorin Tarcea. Observatorii intalnirii au fost Gheorghe Nedelescu si Nicolae Pantea.

La meci au asistat aproximativ 1.000 spectatori, intre care 50 de suporteri clujeni.