Chelsea si Barcelona merg in semifinale (Prosport)

Apropo.ro / 14.04.2009, 23:56
Chelsea Londra si FC Barcelona s-au calificat in semifinalele Ligii Campionilor, scrie Prosport.

Chelsea Londra s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a invins, cu scorul general de 7-5, formatia Liverpool, in sferturile de finala ale competitiei.

In tur, Chelsea s-a impus in deplasare, cu scorul de 3-1, in timp ce in retur, marti, scorul a fost egal, 4-4.

Golurile echipei Chelsea au fost inscrise de Drogba ’51, Alex ’57 si Lampard ’76, ’89, in timp ce pentru Liverpool au punctat Fabio Aurelio ’19, Xabi Alonso ’28 (penalti), Lucas ’81 si Kuyt ’83.

Echipa spaniola FC Barcelona s-a calificat, marti, in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a invins, cu scorul general de 5-1, formatia germana Bayern Munchen, in sferturile de finala ale competitiei. In tur, FC Barcelona s-a impus cu scorul de 4-0, in timp ce in retur, marti, scorul a fost egal, 1-1.

Pentru Bayern Munchen a marcat Ribery, in minutul 47, in timp ce pentru FC Barcelona a inscris Keita ’73.