Actorul Tom Cruise le-a prezentat-o pe logodnica sa, Katie Holmes, parinților fostei sale iubite, Penelope Cruz, transmite site-ul Ananova.
Cruise, aflat la Madrid pentru premiera celui mai recent film al sau, a invitat-o la masa pe Katie fara sa-i spuna ca urmau sa soseasca și Eduardo și Encarna, parinții lui Penelope Cruz. El și Penelope au fost împreuna trei ani și s-au desparțit abia la începutul acestui an.
„Katie era foarte tacuta, dar Tom îi spunea din când în când câte ceva la ureche”, spune o sursa care ar fi fost de fața. Dupa cina, Eduardo a descris-o pe Katie drept „o persoana foarte frumoasa”.
Între timp, actorul a anunțat prin intermediul agentului sau de presa, ca nu va depune plângere la poliție împotriva celor patru persoane care l-au stropit la premiera de la Londra a filmului „Razboiul lumilor”. Cei patru erau angajați la Channel 4 pentru o emisiune de farse, iar televiziunea i-a cerut scuze actorului.
Mediafax