Cupa României: Petrolul Ploiești, prima semifinialistă

De: Dragos Tanase / 28.11.2012, 09:58
Formația Petrolul Ploiești s-a calificat în semifinale Cupei României-Timișoreana, după ce a învins, marți, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Concordia Chiajna, în sferturile de finală ale competiției.

Golurile au fost marcate de Bokila ’44 și ’54 pentru ploieșteni, respectiv Purece pentru Concordia, în minutul 82, din penalti.

Echipe:

Petrolul: Bornescu – Achim, Galamaz, Manasse, Guilherme – Hoban, Marinescu (Cesinha ’71) – Boudjemaa, Adr. Cristea (Mustivar ’66), Grozav – Bokila (Morar ’81). Antrenor: Cosmin Contra

Concordia: Cobrea – Belu, Leca, Ghionea, Bambara – Paraschiv (Popovici ’46), Purece – Serendiuc, Pană, Zuluf (Damian ’78) – Ibrici (Wellington ’46). Antrenor: Ilie Stan

În semifinale, Petrolul va întâlni câștigătoarea partidei dintre Ceahlăul și Oțelul, care va avea loc miercuri.

Vezi programul complet al meciurilor din cadrul sferturilor de finală ale Cupei României, pe Mediafax.ro