David Beckham a debutat la AC Milan! (Prosport)

Apropo.ro / 06.01.2009, 19:01
Starul englez a imbracat pentru prima data tricoul rosso-nero, in partida amicala cu Hamburg, scrie Prosport.

Beckham a inceput ca titular, in linia de mijloc a Milanului, alaturi de Pirlo, Ambrosini, Ronaldinho si Pato, si a evoluat doar in prima repriza. Dupa pauza, Beckham, care a intrat mai greu in joc si nu a prea impresionat, a fost schimbat cu Flamini.

Englezul are o scuza insa: a fortat debutul la Milan, dupa ce a resimitit o problema musculara, la ultimul antrenament dinaintea amicalului cu gruparea germana.

AC Milan a castigat cu 5-4, dupa penalty-uri, amicalul cu Hamburg, dupa ce la finalul celor 90 de minute scorul era egal, 1-1. Ronaldinho a deschis scorul din penalty, pentru rosso-neri, in minutul 63, dar Benjamin a adus egalarea pentru germani, patru minute mai tarziu.

Mai multe detalii despre debutul lui Beckham la AC Milan, pe Prosport.ro.