Dinamo a fost eliminata

Apropo.ro / 08.11.2006, 15:44
Echipa Dinamo București a ratat calificarea în sferturile de finala, fiind învinsa, miercuri, pe Stadionul "Național" din Complexul Sportiv "Lia Manoliu", cu scorul de 1-0 dupa prelungiri, de formația Pandurii Târgu Jiu. Unicul gol al întâlnirii a fost înscris de Ilie

Echipa Dinamo București a ratat calificarea în sferturile de finala, fiind învinsa, miercuri, pe Stadionul „Național” din Complexul Sportiv „Lia Manoliu”, cu scorul de 1-0 dupa prelungiri, de formația Pandurii Târgu Jiu.

Unicul gol al întâlnirii a fost înscris de Ilie Iordache în minutul 100. Acesta a patruns pe partea stânga, i-a driblat pe Moți și Mihuț, și a șutat pe sub portarul Gaev.

Pandurii: 22. Dossey – 2. Mândrean, 3. A. Rus, 16. Bogoi, 5. C. Ursu – 14. Popete (8. Dedu ’73), 21. Fl. Stânga (24. Zamfir ‘120), 6. Vatavu, 10. Vranjkovici, 11. D. Orac – 20. Cr. Luca (30. I. Iordache ’57). Antrenor: Eugen Neagoe.

Dinamo: 1. Gaev – 2. Mihuț, 21. Galamaz, 26. Șt. Radu, 3. Pulhac (4. Moți ’54) - 17. Ze Kalanga (6. Margaritescu ’46), 28. Tameș, 20. Ad. Cristea, 7. C. Munteanu – 10. Danciulescu (19. Ganea ’82), 9. Cl. Niculescu. Antrenor: Mircea Rednic.

Cartonașe galbene: Fl. Stânga ’74, I. Iordache ’93, Dedu ‘108, Dossy ‘110, D. Orac ‘114, A. Rus ‘120+1 / C. Munteanu ’40, Tameș ’59, Ad. Cristea ‘119

Partida a fost arbitrata de o brigada condusa la centru de Marius Bocaneala, ajutat la cele doua linii de Daniel Burloiu și Florin Stanescu. Arbitru de rezerva a fost Mugurel Vadan.

Observatori la acest meci au fost delegați Florin Gâtejan și Gheorghe Moise.

La meciul de pe stadionul „Național” din Complexul Sportiv „Lia Manoliu” au asistat aproximativ 3.000 de spectatori.