Dinamo București s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României

De: Marian Andrei / 02.11.2012, 10:00
Echipa Dinamo București, deținătoarea trofeului, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României - Timișoreana, după ce a învins, aseară, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), formația Pandurii Târgu Jiu.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Alexe ’37 și Mamele ’90+1, în timp ce pentru gazde a înscris Lemnaru, în minutul 73.

Antrenorul formației Pandurii Târgu Jiu, Petre Grigoraș, a declarat după meci că a fost neinspirat în alcătuirea echipei și crede că a fost cel mai slab joc de pe teren propriu al gorjenilor.

Dario Bonetti, antrenorul lui Dinamo, a declarat despre succesul echipei sale că „nu e puțin lucru să învingem la Pandurii. Ei nu pierduseră nici un meci acasă, în acest sezon”.

Echipele calificate în sferturile de finală ale competiției sunt: Astra Giurgiu, Petrolul Ploiești, Rapid București, Ceahlăul Piatra Neamț, CFR Cluj, Concordia Chiajna, Oțelul Galați și Dinamo București.