Dinamo Kiev – Sahtior Donetk, scor 0-2

Apropo.ro / 16.07.2004, 10:41
Dinamo Kiev - Sahtior Donetk, scor 0-2
Formația Șahtior Donețk, antrenata de Mircea Lucescu, a învins, joi, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Dinamo Kiev, într-un meci contînd pentru prima etapa a campionatului ucrainean de fotbal. Golurile echipei din Donețk au fost marcate de Lewandowski '33 și Duljaj '83.

Golurile echipei din Donețk au fost marcate de Lewandowski ’33 și Duljaj ’83.

Florin Cernat a fost titular la Dinamo Kiev și a fost înlocuit în minutul 32 de Gusin. La Șahtior, Mircea Lucescu i-a folosit ca titulari pe Flavius Stoican, Cosmin Barcauan, Razvan Raț și Ciprian Marica. Stoican s-a accidentat și a parasit terenul, fiind înlocuit în minutul 75 al partidei cu Belik. Cosmin Barcauan a primit un cartonaș galben în minutul 44 al partidei, dupa o intervenție neregulamentara asupra lui Verpakovskis.

Mircea Lucescu nu l-a folosit în partida de joi pe jucatorul Daniel Florea.