Dinamo – Petrolul: 2-1! Vezi rezultatele din sferturile Cupei Romaniei!

De: Pandaru Alin Daniel / 09.12.2011, 10:00
Dinamo - Petrolul: 2-1! Vezi rezultatele din sferturile Cupei Romaniei!
Echipa Dinamo Bucuresti s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei - Timisoreana, dupa ce a invins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), formatia Petrolul Ploiesti, in sferturile de finala ale competitiei.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Danciulescu ’14 si L. Ganea ’56, in timp ce pentru oaspeti a inscris Borza, in minutul 48, din penalti.

Miercuri, tot in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, Rapid Bucuresti a invins, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, formatia Pandurii Targu Jiu, iar ieri Gaz Metan Medias a trecut, in deplasare, cu scorul de 1-0, de FC Timisoara, din Liga a II-a.

Ultimul meci din sferturile de finala, Otelul Galati – FC Vaslui, va avea loc la 15 martie 2012.