Dinamo si Pandurii in sferturile Cupei Romaniei

De: Pandaru Alin Daniel / 27.10.2011, 09:37
Formatiile Dinamo Bucuresti si Pandurii Targu Jiu s-au calificat in sferturile Cupei Romaniei dupa ce au trecut in optimi de Gaz Metan Severin si respectiv FC Brasov.

Dinamo a facut instructie cu echipa de liga a II-a Gaz Metan Severin, invingand cu 5-0, gratie golurilor reusite de Ganea ’37, ’60, Luchin ’42, Tucudean ’74 si Paun ’84.

In celalalt meci disputat aseara in optimile Cupei Romaniei, Pandurii Targu Jiu s-au calificat in sferturi dupa loviturile de departajare, scor 3-2.

Dupa primele 90 de minute ale partidei cu FC Brasov, scorul a fost 0-0 si nici dupa prelugiri nu s-a mai marcat, astfel ca s-a trecut la penalty-uri.

La loviturile de departajare au marcat Voiculet, C. Cristea si A. Maxim pentru Pandurii, respectiv L. Munteanu si Velayos pentru FC Brasov.

Vezi rezultatele de marti din optimile Cupei Romaniei!