Dunarea Galati – FC Timsoara 1-2 (Prosport)

Apropo.ro / 11.11.2008, 15:31
Dunarea Galati - FC Timsoara 1-2 (Prosport)
FC Timisoara este prima echipa calificata in sferturile Cupei Romaniei, scrie Prosport.

Timisorenii s-au instalat in jumatatea adversa inca din primul minut. In minutul 3 Parks pleaca intr-o cursa solitara de la jumatatea terenului, trece de 2 adversari, patrunde in careu, dar cerseste un penalty, insa Corpodean face ii face semn sa se ridice.
Scorul este deschis de timisoreni ca urmare a realitatii din teren: Goga intra in careu, dribleaza doi galateni, paseaza in lateral pentru Alexa, capitanul suteaza, iar Bucur deviaza sutul in plasa.

Dunarenii nu se dau batuti, reusesc sa bage mingea in poarta aparata de Pantilimon din lovitura libera, dar tusierul nu este de acord si semnalizeaza fault in atac.

Sase minute mai tarziu, elevii lui Uhrin au aceeasi soarta: Cisovsky reia cu capul o centrare, Mindileac respinge pana la Luchin, timisoreanul baga balonul in poarta, insa este off-side.

La 5 minute de la reluare Borbely face 2-0 si se parea ca nu mai pune problema echipei invingatoare. Sapte minute mai tarziu Enache reduce din diferenta.

Mai multe despre desfasurarea meciului Dunarea Galati – FC Timsoara, pe Prosport.ro.