EURO 2012: Franța-Anglia, 1-1 și Ucraina-Suedia, 2-1

De: Marian Andrei / 12.06.2012, 09:38
Partidele din grupa D desfășurate luni s-au încheiat cu următoarele rezultate: Franța-Anglia 1-1 și Ucraina-Suedia, 2-1.

Echipele naționale ale Franței și Angliei au terminat la egalitate, ieri, la Donețk, scor 1-1 (1-1), în primul meci al grupei D de la Campionatul European din Ucraina și Polonia.

Englezii au deschis scorul prin Lescott, în minutul 30, aflat la primul său gol la națională, francezii reușind egalarea prin Nasri, în minutul 39.

Reprezentativa Ucrainei a învins, tot  aseară, cu scorul de 2-1 (0-0), selecționata similară a Suediei, într-un meci disputat la Kiev.

Pentru Ucraina a înscris Andrei Șevcenko în minutele 55 și 62, în timp ce pentru Suedia a marcat Zlatan Ibrahimovici, în minutul 52.