Farul – Dinamo: 1-4

Apropo.ro / 24.04.2009, 20:02
Farul - Dinamo: 1-4
Dinamo a castigat cu 4-1 si e mai aproape ca niciodata de marele vis - Champions League, scrie Sport.ro.

Dinamo a castigat cu 4-1 si e mai aproape ca niciodata de marele vis – Champions League.

La primul meci fara Lobont si cu golgeterul Niculae – capitan, Dinamo s-a temut la Constanta ca va avea soarta de la Iasi, unde a pierdut.

Farul a deschis scorul, insa un dinamovist a marcat – Simao l-a pacalit pe Dolha.
Dinamo a revenit pana la pauza si a marcat doua goluri in doar doua minute, prin Cristea si Danciulescu impotriva Farului, care in 2009 le-a luat puncte doar Stelei si fostei Stelute din Buzau.

La 1-2, Farul a cerut penalty, iar Dinamo a tremurat la atacurile rechinilor in foame de puncte, care au ratat singuri cu Dolha.

Torje i-a linistit pe dinamovisti cu golul din repriza a doua, iar Niculescu a facut 4-1 la doar cateva secunde dupa ce a intrat.

Dupa a doua victorie externa in 2009, Dinamo si-a luat viteza in fruntea Romaniei – e la 5 puncte de Urziceni si la 6 de Timisoara.

Sursa foto: Prosport