FC Arges – Academica 0-9! (Prosport)

Apropo.ro / 05.02.2009, 13:37
FC Arges - Academica 0-9! (Prosport)
FC Arges a fost pur si simplu umilita de ocupanta locului 11 in campionatul Portugaliei, modesta Academica Coimbra, scor 9-0, scrie Prosport.

Partida dintre Fc Arges si Academica Coimbra a fost destul de echilibrata pana inspre finalul primei reprize.
Insa portughezii au marcat 3 goluri pana la pauza, iar in repriza a doua s-au dezlantuit. Este practic cea mai severa infrangere suferita de o echipa romaneasca, intr-un meci amical

Echipa trimisa pe teren de tehnicianul Ionut Badea si care s-a facut de ras un fata unor anonimi a fost urmatoarea:

Bosneag (Coca 46) – Mircea Stan (Ghita 46), Dita, Balasa (Lacusta 65), Poenaru (Sergio Pereira 46) – Bazzi (Valentin Stan 46), Tanase (Voicu 33), Tames (Mina 79), Nastasie (Doman 46) – Iordache (Beuran 76), Kamara (Dulcea 46).

Mai multe detalii despre amicalele lui FC Arges, pe Prosport.ro.

Sursa foto: Prosport