FC Basel – Otelul Galati: 2-1! Rezultatele din grupele Ligii Campionilor

De: Pandaru Alin Daniel / 15.09.2011, 12:06
FC Basel - Otelul Galati: 2-1! Rezultatele din grupele Ligii Campionilor
Otelul Galati a debutat cu o infrangere in grupele Ligii Campionilor, fiind invinsa de formatia elvetiana FC Basel cu scorul de 2-1.

FC Basel a deschis scorul in minutul 39, prin Fabian Frei, care a marcat cu capul, dupa o centrare a lui Streller.

Otelul a egalat in minutul 58 prin Marius Pena, care l-a invins pe Sommer din patru metri, dupa ce portarul elvetienilor respinsese in fata un sut puternic al lui Antal din 18 metri.

In minutul 82, Salageanu a primit direct cartonasul rosu pentru un fault asupra lui Streller, arbitrul dictand penalti pentru elvetieni, care a fost transformat de Alexander Frei, in minutul 84.

Rezultate inregistrate in partidele disputate miercuri, in prima etapa a grupelor Ligii Campionilor:

Ajax Amsterdam (Olanda) – Olympique Lyon (Franta): 0-0

Vezi si rezultatele inregistrate marti in prima etapa a grupelor Ligii Campionilor!