FC Brasov – Farul Constanta: 2-1

Apropo.ro / 08.05.2009, 20:08
FC Brasov - Farul Constanta: 2-1
FC Brasov s-a impus cu scorul de 2-1 in fata echipei Farul Constanta, in etapa a XXX-a a Ligii I, scrie Prosport

Elevii lui Razvan Lucescu au inceput in forta partida de pe teren propriu cu Farul Constanta. Romeo Surdu, Mihai Roman si Sabin Sburlea au fost principalele guri de foc din echipa stegarilor.

Surdu, fostul jucator al Stelei, a obtinut un penalty discutabil dupa numai 15 minute de joc, iar Robert Ilyes a transformat fara probleme un minut mai tarziu. Gazdele au continuat sa atace si peste doar opt minute, acelasi Surdu il serveste ideal pe Sburlea, care nu indeplineste decat o simpla formalitate. 2-0 si elevii lui Lucian Marinof erau la pamant. Nanu si Pantelie au avut cateva incercari timide in atac, dar nu a fost de ajuns pentru ca echipa de la malul marii sa aduca vreo modificare pe tabela pana la pauza.