FC Vaslui – FC Timisoara 4-3! (Prosport)

Apropo.ro / 18.04.2009, 20:59
FC Vaslui - FC Timisoara 4-3! (Prosport)
Pare nebunesc sa compari Vaslui - Timisoara cu Chelsea - Liverpool, chiar daca scorul poate o justifica: 4-3, fata de 4-4 in duelul englezesc. Dar cum Liga I nu e nici pe departe Liga Campionilor, iar meciurile frumoase sunt atat de rare, merita uneori sa supralicitezi, scrie Prosport.

Pare nebunesc sa compari Vaslui – Timisoara cu Chelsea – Liverpool, chiar daca scorul poate o justifica: 4-3, fata de 4-4 in duelul englezesc. Dar cum Liga I nu e nici pe departe Liga Campionilor, iar meciurile frumoase sunt atat de rare, merita uneori sa supralicitezi, scrie Prosport.

Gigel Bucur nu e Didier Drogba, dar a reusit doua goluri in primele zece minute ale meciului nebun de la Vaslui. Mai intai cu capul din centrarea lui Curtean, apoi din penalty.

Lucrurile s-au complicat dupa nici jumatate de ora. Apararea timisorenilor se dovedeste inca o data visatoare, iar Wesley nu e Alex de la Chelsea, dar e tot brazilian, si nu unul de duzina. Vasluiul face 2-1, apoi se arunca furibund spre poarta lui Pantilimon si, dupa doar un minut, scapa pe contraatac, Temwanjera centreaza, iar Luchin introduce mingea in propria poarta.

Dupa pauza, Timisoara are din nou o rabufnire de orgoliu si trece iar in avantaj dupa sutul superb al lui Artiom Karamyan de la marginea careului mare. Temwanjera egaleaza repede, la o faza facuta tot de Wesley.

Asaltul vasluienilor se concretizeaza in minutul 87, cand Milisavljevici incheie un meci foarte bun pentru el, cu un gol foarte important pentru echipa, cu capul, liber ca pasarea cerului in careu.

Mai multe detalii despre victoria echipei FC Vaslui in fata formatiei FC Timisoara, pe Infosport.ro

Sursa foto: Prosport