FC Vaslui in Cupa UEFA

Apropo.ro / 01.07.2008, 00:00
FC Vaslui s-a calificat in turul I al Cupei UEFA dupa victoria obtinuta in fata formatiei letone Metalurgs Liepaja

FC Vaslui s-a calificat in turul I al Cupei UEFA dupa victoria obtinuta in fata formatiei letone Metalurgs Liepaja, cu scorul de 3-1 (3-0), in al doilea meci al turului doi preliminar al competitiei. Scorul general al dublei intalniri a fost de 5-1.

Pentru FC Vaslui au marcat Burdujan (min 4), Canu (min 5), N’Doye (min 29), iar pentru Metalurgs Liepaja – Ferreira in minutul 86.

Metalurgs a ramas in inferioritate numerica in minutul 69, dupa o intrare dura a lui Zuravlovs asupra lui Marko Ljubinkovici.

Antrenorul Vasluiului, Viorel Hizo, a inceput cu urmatoarea echipa: Kuciak – Buhus, D.Munteanu, Canu, Luz – Ljubinkovic, N ‘Doye, Genchev, Aliuta – Burdujan, Temwanjera. In repriza secunda au mai intrat Jovanovic, Buhaescu si Zmeu.

Liepaja a trimis in teren urmatorul 11: Spole – Klava, Zirnis, Ferreira, Surnins – Solonicins, Tamosauskas, Miceika – Dobrecovs, Karlsons, Jemelins