Finala engleza in Moscova

Apropo.ro / 01.05.2008, 10:45
Chelsea Londra a invins miercuri, pe propiul teren, pe Liverpool cu scorul de 3-2 (1-0, 1-1).

Didier Drogba a marcat in minutul 33, si ‘105, Frank Lampard in ’98 prin penalti iar astfel Chelsea ajunge in premiera in finala Champions League.

Liverpool a avut doua reusite prin Fernando Torres (’64) si Ryan Babel (‘117) insa Chelsea a fost foarte aproape de detasarea la 2 goluri diferenta; Essien a marcat in minutul ’95 dar golul a fost anulat.

Chelsea Londra si Manchester
, intr-un meci pur englezesc, se vor bate pentru adjudecarea marelui trofeu in Moscova, pe 21 mai.

Detalii despre Chelsea a invins Liverpool, scor 3-2, si s-a calificat in premiera in finala LC pe MEDIAFAX