Fiorentina lui Mutu a fost umilita de „lazialii” lui Stefan Radu

Apropo.ro / 25.09.2008, 09:34
Fiorentina lui Mutu a fost umilita de
Fiorentina a fost invinsa, in deplasare, cu scorul de 3-0 (0-0), de formatia Lazio Roma.

Fiorentina a fost invinsa, in deplasare, cu scorul de 3-0 (0-0), de formatia Lazio Roma, intr-un meci din etapa a IV-a a campionatului Italiei

Adrian Mutu si Radu Stefan au fost titulari pentru echipele lor, dar partida a fost cu noroc doar pentru fundasul lui Lazio, care a reusit mentina impenetrabila apararea gazdelor.

Golurile partidei au fost marcate intr-un interval de 10 minute de S.Mauri ’51, Pandev ’55 si Siviglia ’59.

Radu Stefan a revenit in prima echipa a lazialior dupa ce nu a bifat niciun minut in acest sezon si a fost integralist, in timp ce Mutu a fost schimbat in minutul 78 cu Pazzini.

Fiorentina si Steaua se vor intalni la 30 septembrie, in etapa a doua a grupei F a Ligii Campionilor.