Gaz Metan Medias – Gloria Bistrita: 3-1

Apropo.ro / 23.05.2009, 21:19
Gaz Metan Medias - Gloria Bistrita: 3-1
Formatia Gaz Metan Medias a castigat, scor 3-1, partida sustinuta, sambata, pe teren propriu, in fata echipei Gloria Bistrita, informeaza Mediafax

Golurile victoriei gazdelor au fost marcate de Bud ‘4, ’71 si Grillo’12, in timp ce golul oaspetilor a fost reusit de Ciuca ’89.

In minutul 4, atacantul echipei din Medias, Cristian Bud, a reusit sa marcheze cu o lovitura de cap de la cinci metri, dupa o centrare venita de pe partea dreapta.

In minutul 12, fundasul dreapta al gazdelor, Grillo, a transformat in gol o centrare venita de pe partea stanga de la Eric de Oliveira.

In minutul 71, Hoban a trimis un sut de la marginea careului de 16 metri al echipei bistritene, dar mingea a fost respinsa de portarul Albut pana la atacantul Bud, care a marcat golul trei al gazdelor.

Sursa foto: MediafaxFoto