Gloria Bistrita – Pandurii:1-0

Apropo.ro / 16.05.2009, 20:26
Gloria Bistrita - Pandurii:1-0
Elevii lui Ioan Ovidiu Sabau au inceput acest meci mult mai motivati decat cei ai lui Sorin Cirtu, scrie Prosport

Ciprian Petre, Dorel Zaharia si Adrian Nalati au reprezentat principalele guri de foc ale Gloriei, insa, din pacate, precizia lor a lasat de dorit.

In minutul 20, Diego a trimis balonul in plasa, dar Hategan a anulat golul pentru un fault in atac. Nu mult dupa aceasta faza, Diogo a trimis in bara din lovitura libera. Peste alte sase minute, Zaharia si Murgan isi sparg capetele in urma unui duel aprins si sunt dusi direct la spital. Gloria a mai marcat o data inaintea pauzei, dar si acest gol a fost anulat deoarece Silvasan s-a folosit de maini pentru a marca.

Repriza a doua a inceput excelent cu un gol al lui Diego in chiar minutul doi, acesta marcand cu o reluare superba din apropiere. Golul i-a trezit la realiate pe gorjeni si au inceput sa miste mai mult pe teren, dar eliminarea lui Pacurar (84′) le-a taiat tot avantul. Gloria invinge cu 1-0 si elevii lui Sabau aduc putina liniste in inimile patronilor