Gloria Buzau – FC Vaslui: 4-1

Apropo.ro / 23.05.2009, 19:37
Gloria Buzau - FC Vaslui: 4-1
Formatia FC Vaslui a pierdut, sambata, scor 1-4 (0-1), meciul disputat in deplasare, in fata echipei Gloria Buzau, informeaza Mediafax

Golurile victoriei gazdelor au fost marcate de Mansour ’28, ’90, Mera ’78 si Cl. Ionescu ’82, in vreme ce reusita echipei FC Vaslui a fost semnata de Wesley ’48-penalti.

In minutul 28, atacantul echipei buzoiene, Gueye Mansour, a reusit sa marcheze dupa ce a reluat cu capul din cinci metri o centrare venita de pe partea dreapta. Desi fundasul echipei moldave Farkas a incercat sa scoata mingea de pe linia portii, balonul a lovit bara si a intrat in plasa.

In minutul 48, atacantul oaspetilor, Wesley, a transformat cu siguranta un penalti obtinut de Burdujan.

Sursa foto: MediafaxFoto