Apropo.ro / 05.05.2009, 22:59
Gloria Buzau - Steaua: 0-1
Steaua castiga la Buzau cu golul lui Bogdan Stancu, si acumuleaza 51 de puncte.

Fara Goian, menajat pentru derby-ul de vineri cu Dinamo si lasat la Bucuresti, dar si fara Golanski, cu un traumatism cranio-cerebral in urma incidentului, Lacatus a fost nevoit sa trimita in teren o linie de fund improvizata.

Ochirosii a fost trecut fundas iar prima faza controversata a brigazii de arbitraj l-a avut in centrul ei chiar pe internationalul de tineret al ros-albastrilor. In minutul 12, Ademar centreaza de pe partea dreapta, balonul il loveste in bratul drept pe Ochirosii, dar tusierul Nagy nu semnalizeaza nimic, iar centralul Deaconu lasa jocul sa continue.

Desi nu au jucat cam nimic in prima parte a meciului, ros-albastrii deschid scorul dupa un sfert de ora, insa dupa o faza controversata.

Toja, aflat intr-un offside evident, ii paseaza usor lui Bogdan Stancu, iar Motanu’ il trimite langa bara din dreapta a lui Zimmermann. 1-0 pentru Steaua, insa tusierul Nagy a inchis ochii la offside-ul columbianului.

Mai multe detalii despre meciul Gloria Buzau-Steaua, pe SportLaMinut.ro.

Sursa foto: Prosport