Larisa Iordache, bronz la sol la Campionatul Mondial de la Anvers

Apropo.ro / 07.10.2013, 10:11
Gimnasta Larisa Iordache s-a clasat pe locul al treilea în finala de la sol a Campionatului Mondial de la Anvers.

Bronzul Larisei Iordache este prima medalie obținută de lotul României. În finală a intrat și Sandra Izbașa.

Dacă ai nevoie de un serviciu meteo mai detaliat, vizitează vremea apropo

Medalia de aur a fost câștigată de Simone Biles (SUA), iar cea de argint de Vanessa Ferrari (Italia).

Larisa Iordache a fost vineri la un pas de aceeași medalie, obținând însă, în final locul al patrulea la invididual-compus, cu un total de 57.766 puncte, după ce a căzut de pe bârnă. Titlul de campioană mondială la individual-compus a fost adjudecat tot de Biles, care a devenit astfel prima campioană mondială afro-americană din istoria competiției.

Citește mai multe detalii despre evoluția României la proba de gimnastică la sol de la CM de la Anvers 2013, pe Gândul.info