Liga Campionilor: Bayern Munchen a făcut primul pas spre finală

De: Dragos Tanase / 18.04.2012, 09:55
Formația germană Bayern Munchen a câștigat, scor 2-1 (1-0), meciul susținut, marți, pe Allianz-Arena, în compania echipei spaniole Real Madrid, în prima manșă a semifinalelor Ligii Campionilor.

Pentru Bayern au marcat Franck Ribery, în minutul 17 și Mario Gomez, în minutul 90, iar pentru Real Madrid a înscris Mesut Ozil, în minutul 53.

Bayern Munchen: Neuer – Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba – Luiz Gustavo, Schweinsteiger (T. Müller ’61) – Robben, Kroos, Ribéry – Gomez. Antrenor: Jupp Heynckes

Real Madrid: Casillas – Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao – Khedira, Xabi Alonso – Di Maria (Granero ’80), Özil (Marcelo ’69), Ronaldo – Benzema (Higuain ’84). Antrenor: Jose Mourinho

Partida retur va avea loc la 25 aprilie pe arena Santiago Bernabeu, iar în cealaltă semifinală se vor întâlni, astăzi, de la ora 21.45, Chelsea Londra și FC Barcelona.