Liga Campionilor: Borussia Dortmund a învins Real Madrid cu scorul de 4-1

De: Marian Andrei / 25.04.2013, 09:41
În cea de-a doua semifinală a Ligii Campionilor, Borussia Dortmund a învins cu scorul de 4-1 (1-1), echipa Real Madrid, toate cele patru goluri ale grupării germane fiind înscrise de polonezul Robert Lewandowski.

Lewandowski a marcat în minutele 8, 50, 55 și 66 (din penalti), în timp ce pentru Real a înscris Cristiano Ronaldo în minutul 43.

Dacă ai nevoie de un serviciu meteo mai detaliat, vizitează vremea apropo

Componența celor două formații:

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek (Grosskreutz ’83), Subotic, Hummels, Schmelzer – Bender, Gundogan (Schieber ’90+2) – Götze, Reus, Blaszczykowski (Kehl ’82) – Lewandowski. Antrenor: Jurgen Klopp

Real Madrid: Diego López – Sergio Ramos, Pepe, Varane, Coentrao – Xabi Alonso (Kaka ’80), Khedira – Özil, C.Ronaldo, Modric (Di Maria ’68) – Higuaín (Benzema ’68). Antrenor: Jose Mourinho

Partida retur va avea loc, marți, 30 aprilie.

În cealaltă semifinală, Bayern Munchen a învins ieri FC Barcelona cu scorul de 4-0, returul urmând să se dispute la 1 mai.