Liga Campionilor: CFR Cluj a învins Sporting Braga, cu scorul de 3-1

Apropo.ro / 21.11.2012, 09:37
Campioana României, CFR Cluj, s-a calificat în primăvara europeană, în urma victoriei, scor 3-1 (3-1), din meciul cu portughezii de la Sporting Braga.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Rui Pedro, în minutele 7, 15 și 33, în timp ce pentru oaspeți a înscris Alan, în minutul 17.

CFR Cluj: Felgueiras – Ivo Pinto, Cadu, Piccolo, Rada – G. Mureșan, Luis Alberto – Sougou (Aguirregaray ’74), Rui Pedro (Kapetanos ’81), Camora – Bastos (Godemeche ’83). Antrenor: Paulo Sergio.

Sporting Braga: Beto – Leandro Salino (Helder Barbosa ’33), Douglao, Nuno Coelho, Ismaily – Ruben Micael, Custodio, Hugo Viana (Mossoro ’68) – Alan, Eder (Ze Luis ’57), Ruben Amorim. Antrenor: Jose Peseiro.

Cartonașe galbene: Rui Pedro ’70, Sougou ’72, Cadu ’84 / Mossoro ’88.

Cartonaș roșu: Douglao ’45+1.

Arbitri: Serghei Karasev (central) – Nikolai Golubev, Tihon Kalugin (asistenți) – Aleksei Nikolaev, Maksim Laiușkin (asistenți suplimentari) – Anton Averianov (rezervă) – toți Rusia.

Ultima etapă se va disputa la 5 decembrie și programează următoarele partide: Manchester United – CFR Cluj și Sporting Braga – Galatasaray Istanbul.